Starostwo Powiatowe w Węgrowie
Skip Navigation Links

PUKS „Fides” Węgrów na podium w Turnieju Mistrzów

W dniu 14 czerwca 2014 roku w siedzibie PUKS „Fides” Węgrów odbył się doroczny VI Turniej Mistrzów – zwycięzców 10 letnich zmagań Diecezjalnej Ligi Szachowej Diecezji Drohiczyńskiej. Prawo gry w Turnieju Mistrzów Diecezjalnej Ligi Szachowej ma 31 szachistów w wieku od 10 do 26 lat. Na dzisiejszy turniej szachiści przybyli z Sarnak, Perlejewa, Drohiczyna i Węgrowa. Sędziował Marek Uściński z Łomaz.

Po zaciętej dogrywce zwyciężył alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie Tomasz Moczulski; drugie miejsce zajął 10 letni Jakub Żurawicki, który z turnieju na turniej robi duże postępy. Brązową medalistką turnieju okazała się Marianna Majewska, tuż za podium na czwartym miejscu znalazł się Piotr Wyrzyk. Wszyscy troje reprezentanci PUKS „Fides” Węgrów. Piąte miejsce zajęła Paulina Golwiej reprezentująca barwy Sarnak, a szóste miejsce Maciej Adamczuk z PUKS „Fides” Węgrów.

Pierwszy Turniej Mistrzów, zwycięzców Diecezjalnej Ligi Szachowej odbył się w Ostromęczynie w 2008 roku. Następne turnieje odbywały się w Chłopkowie, Sarnakach i od 3 lat w Węgrowie. Organizatorzy gratulują zwycięzcom i zapraszają na kolejną już XI edycję Diecezjalnej Ligi Szachowej w październiku do miejscowości Ruchna.