Starostwo Powiatowe w Węgrowie
adres: 07-100 Węgrów, ul. Przemysłowa 5, telefon: (025) 792-26-17 www: www.powiatwegrowski.pl
Skip Navigation Links

Jakub Żurawicki brązowy medalista Międzynarodowego Turnieju Szachowego

W dniach 11-12 października 2014 roku w Siedlcach z okazji XIV Dnia Papieskiego odbył się XII Międzynarodowy Turniej Szachowy „Równych Szans”. Turniej zgromadził 78 szachistów od lat 7 do 87 z: Gostynina, Siedlec, Gorzowa Wielkopolskiego, Krynki, Radzynia Podlaskiego, Trzcianki, Międzyrzeca Podlaskiego, Mińska Mazowieckiego, Wyszkowa, Krakowa, Warszawy, Kotunia, Mrągowa, Wiśniewa, Rówce, Lublina, Łukowa i Węgrowa. Powiat Węgrowski i Miasto Węgrów reprezentowała 5 osobowa reprezentacja z Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Fides” Węgrów.

Najlepiej zagrał Jakub Żurawicki zajmując wysokie III miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych  klas IV-VI. W klasyfikacji klas I-III Aleksandra Żurawicka zajęła VIII miejsce. W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych IV miejsce zajął Rafał Giers. W Open Bogdan Rychlik zajął XIII miejsce. Grał jeszcze ks. Krzysztof Domaraczeńko.

Turniej Szachowy odbył się pod honorowym patronatem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy i Prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego. Celem turniej było: uczczenie pamięci Osoby Ojca Świętego Jana Pawła II, popularyzacja sportu szachowego wśród dzieci i młodzieży i propagowanie idei integracji z osobami niepełnosprawnymi. Turniej odbył się systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 11 rund przy tempie gry 25 minut na zawodnika.

Podsumowując występ szachistów z Węgrowa można uznać za udany. Jakub Żurawicki z turnieju na turniej robi bardzo duże postępy w grze dzięki systematycznemu treningowi. 7 letnia Aleksandra Żurawicka powoli nabiera doświadczenia i ogrania szachowego co już owocuje w wynikach. Turniej Szachowy był bardzo dobrym sprawdzianem przed inauguracją XI Diecezjalnej Ligi Szachowej, która rozpoczyna się w najbliższą niedzielę w Ruchnie.

Ks. Krzysztof Domaraczeńko

Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Nowakowski Tomasz
Wytworzył informację:Nowakowski Tomasz
Data wytworzenia informacji:2014-10-14 12:30:33
Data utworzenia:2014-10-14 12:30:32
Data modyfikacji:2015-03-09 11:21:56
Liczba wyświetleń:460