W hołdzie Ofiarom katastrofy

16 kwietnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie zebrali się naczelnicy wydziałów i pracownicy razem ze Starostą Węgrowskim Krzysztofem Fedorczykiem oraz prezydium Rady Powiatu – Przewodniczącą Anną Brodacką – Bartoszuk, Wiceprzewodniczącymi Haliną Wierzchołowską i Jadwigą Sokulską oraz Członkiem Zarządu Andrzejem Kruszewskim.

Wszyscy minutą ciszy uczcili pamięć ofiar prezydenckiego samolotu, który 10 kwietnia 2010 r. leciał do Katynia z delegacją, udającą się na obchody 70 – lecia zbrodni katyńskiej.  Na pokładzie znajdował się Prezydent RP Lecz Kaczyński z żoną Marią oraz najwyżsi rangą dowódcy wojskowi, parlamentarzyści, duchowni, dostojnicy państwowi, szefowie instytucji i urzędów. Samolot uległ katastrofie w pobliżu Smoleńska. Na pokładzie znajdowało się 96 osób. Nikt nie przeżył.

Zebrani w sali węgrowskiego Starostwa odśpiewali wspólnie Mazurek Dąbrowskiego, po czym Starosta Krzysztof Fedorczyk odczytał kondolencje od Starosty Powiatu Kosiwskiego na Ukrainie, Jarosława Szynkaruka.

Podzielił się także wzruszającymi, osobistymi odczuciami na temat tej tragedii. Przywołał również słowa pieśni „Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana/ Ach, jak wielka dziś Twoja rana, / Ach, jak długo cierpienie Twe trwa.”  Rozwinął je w kontekście minionych i aktualnych wydarzeń.

Refleksje na temat przemijania, kruchości ludzkiego życia, ale także swoistego testamentu, który pozostawili wszystkim Polakom ci, którzy odeszli 10 kwietnia będąc na służbie, zakończyły to wyjątkowe spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

W hołdzie Ofiarom katastrofy

Autor(rzy) fotografii: Hanna Kietlińska

This gallery is powered by DotNetGallery. And you are using an invalid license file. Please visit CuteSoft.net for the purchasing information.
Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Michał Dębiec
Wytworzył informację:Hanna Kietlińska
Data wytworzenia informacji:2010-11-03 11:58:07
Data utworzenia:2010-11-03 11:58:07
Data modyfikacji:2010-12-22 13:37:31
Liczba wyświetleń:1528