Starostwo Powiatowe w Węgrowie
Skip Navigation Links

Trzy zwycięstwa Jakuba Żurawickiego z PUKS „Fides” Węgrów

Ferie zimowe to czas wypoczynku dzieci od nauki to jednak zawodnicy Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Fides” Węgrów nie marnują czasu tylko startują w turniejach szachowych reprezentując Powiat Węgrowski i Miasto Węgrów.

Po III Międzynarodowym Turnieju Szachowym z okazji 152 lecia Bitwy pod Węgrowem zawodnicy 29 stycznia 2015 r. w Siedlcach wystąpili w I Indywidualnym Turnieju Szachowym z cyklu GP COFFEE FOR YOU. W turnieju wzięło udział 24 zawodników. Bardzo wysokie 6 miejsce zajął Jakub Żurawicki, 8 Rafał Giers, 17 Dawid Pietruczanis. W piątek 30 stycznia 2015 r. Jakub Żurawicki w Sarnakach wygrał Otwarty Feryjny Turniej Szachowy. W turnieju wzięło udział 19 zawodników z Sarnak, Łosic, Siemiatycz i Węgrowa.

W sobotę 31 stycznia 2015 r. ponownie Jakub Żurawicki wygrywa Otwarty Turniej Szachowy Juniorów „Ferie sportowe – Węgrów 2015”; 5 miejsce zajął Piotr Kodym, 9 Bartosz Kodym. Natomiast wśród juniorek całe podium zajęły zawodniczki PUKS „Fides” Węgrów. Wygrała Antonina Adamyan – Lis, 2 miejsce Katarzyna Kodym, 3 miejsce Gabrysia Izdebska, 5 Emilia Izdebska, 9 Aleksandra Żurawicka.

W niedzielę 1 lutego 2015 r. znowu zwycięża Jakub Żurawicki w kategorii juniorów tym razem w Repkach w XI Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Repki. Grało 20 juniorów. Pierwsze siedem miejsc zajęli zawodnicy PUKS „Fides” Węgrów: 1 - Jakub Żurawicki, 2 - Katarzyna Kodym, 3 - Piotr Kodym, 4 - Krzysztof Nasiłowski, 5 - Gabrysia Izdebska, 6 - Tomasz Orzełowski, 7 - Piotr Orzełowski, 10 - Dominik Nasiłowski, 12 - Emilia Izdebska, 14 - Bartosz Kodym, 18 - Aleksandra Żurawicka. Wśród dorosłych drugie miejsce zajął Bogdan Rychlik.

Bardzo cieszy wysoka forma Jakuba Żurawickiego i pozostałych zawodników „Fides”. Jest to owoc systematycznej pracy na treningach pod okiem Agnieszki Dżbik i innych trenerów. Dziękujemy Pani Agnieszce za pracę i trening młodych adeptów królewskiej gry, którzy potwierdzili, że ferie zimowe nie muszą być nudne i że warto czas odpoczynku od szkoły spędzić reprezentując ziemię węgrowską na turniejach szachowych. Zawodnikom życzymy kolejnych zwycięstw i wytrwałości w treningach i w nauce królewskiej gry.