Starostwo Powiatowe w Węgrowie
adres: 07-100 Węgrów, ul. Przemysłowa 5, telefon: (025) 792-26-17 www: www.powiatwegrowski.pl
Skip Navigation Links

PUKS „Fides” Węgrów na Międzynarodowym Turnieju w Ustroniu

W dniach od 13 do 15 lipca 2014 roku w Ustroniu odbyły się Jastrzębskie Młodzieżowe Spotkania Szachowe. W trzech turniejach wzięło udział 62 szachistów z: Polski: UKS „Pionier”, Jastrzębie- Zdrój, Sarnaki, MUKS Cieszyn, Parafialny Klub Sportowy „Fides” Węgrów; z Serbii: Beograd; ze Słowacji: Kysucke Nove Mesto, Liptovska Sachova Skola Liptovsky Mikulas; z Węgier: Barcza Gedeon SC Budapeszt; z Białorusi: Kobrin, RCOP Mińsk i z Ukrainy: Obolon Grossmaster Kijów, Federacja Szachowa Obhuniov.

W turnieju A (do 10 lat) najlepiej z węgrowskich szachistów zagrał Dawid Pietruczanis, zaraz za nim znalazł się Juliusz Łuczak i Kasia Kodym. Wygrała Luka Budisavijevic z Serbii. W turnieju B (do 17 lat) wystąpił jedyny reprezentant PUKS „Fides” Węgrów Mateusz Pietruczanis osiągając przyzwoity wynik. Wygrał Viktor Samosiuk z Ukrainy. W nocnym Turnieju Blitza opiekunów - 7 miejsce zajął ks. Krzysztof Domaraczeńko.

Turniejowi towarzyszyły imprezy dodatkowe: wyjście na „Równicę”, dyskoteka dla młodzieży, ceremonia zakończenia i wręczenie pucharów, dyplomów i nagród w Domu Zdrojowym w Jastrzębiu - Zdroju, wycieczka po Euroregionie Śląsk Cieszyński (Cieszyn, Ustroń, Wisła), wycieczka do Krakowa, a także mecz Mazowsze – Śląsk.

Występ młodych szachistów z PUKS „Fides” Węgrów można zaliczyć do udanych. Tego rodzaju turnieje są bardzo dobrym sprawdzeniem poziomu wykształcenia zawodnika. Wyjazd na tak prestiżowy turniej odbył się dzięki współpracy z UKS „Pioner” Jastrzębie – Zdrój.

Ks. Krzysztof Domaraczeńko

Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Nowakowski Tomasz
Wytworzył informację:Nowakowski Tomasz
Data wytworzenia informacji:2014-09-03 10:37:45
Data utworzenia:2014-09-03 10:37:45
Data modyfikacji:2015-03-09 11:21:56
Liczba wyświetleń:448