Starostwo Powiatowe w Węgrowie
adres: 07-100 Węgrów, ul. Przemysłowa 5, telefon: (025) 792-26-17 www: www.powiatwegrowski.pl
Skip Navigation Links

Sportowy turniej w ramach Programu Comenius Regio

W hali ZSP w Węgrowie odbył się Międzynarodowy Turniej Rekreacyjno–Sportowy zorganizowany w ramach projektu Comenius Regio „Benefity v škole a regióne kreatívnym pohybom”. W imprezie wzięło udział 55 uczestników -  przedstawicieli 4 placówek ze Słowacji (goście), Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgrowie i Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie (gospodarze). Program zawodów przewidywał rywalizację w następujących konkurencjach: piłce nożnej, piłce ręcznej, unihokeju, tenisie stołowym i ringo. Turniej rozpoczął się od odegrania hymnów państwowych, a po ich wysłuchaniu imprezę uroczyście otworzył Pan Tadeusz Krupa, koordynator projektu i jednocześnie Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Obecni byli też: Pan Janusz Baum – dyrektor ZSP w Węgrowie, Pani Hanna Kasperowicz – dyrektor SOSzW w Węgrowie i Pani Agnieszka Wiśniewska – wicedyrektor SOSzW w Węgrowie.

Na początku współzawodnictwa doszło do pojedynku w piłce nożnej. W tej dyscyplinie gospodarze zwyciężyli zdecydowanie 9:3. W meczu szczypiornistów ponownie lepszy okazał się zespół węgrowski, który rzucił rywalom 7 goli. Drużyna gości odpowiedziała 3 bramkami.  Także w unihokeju padł wynik korzystny dla węgrowskiej drużyny, która po zaciętej walce zwyciężyła 3:2. Goście ze Słowacji okazali się natomiast wyraźnie lepsi w ringo (15:10, 15:7), a pojedynek zawodników grających w tenisa stołowego trzymał w napięciu licznie zgromadzoną widownię aż do ostatniej piłeczki. Tę rozstrzygnęli na swoją korzyść Słowacy i cieszyli się z sukcesu 3:2. W ramach turnieju odbył się także rajd rowerowy. Uczestnicy w ramach działań promujących zdrowy styl życia zwiedzili na rowerach najciekawsze miejsca najbliższej okolicy.

Turniej był wysoce udaną imprezą, a uczestnicy wykazali się praktycznymi umiejętnościami w zakresie dyscyplin sportowych, które wystąpiły podczas turnieju. Jako nauczyciele będą mogli wykorzystać te umiejętności w pracy z uczniami. Wyniki poszczególnych meczów nie są najistotniejszą sprawą. Najważniejsze to atmosfera zawodów i rywalizacja z przestrzeganiem szlachetnych zasad idei fair play oraz integracja i wymiana doświadczeń uczestników międzynarodowego projektu.

Na zakończenie imprezy naczelnik Tadeusz Krupa i dyrektor Hanna Kasperowicz wręczyli zawodniczkom i zawodnikom puchary, medale i dyplomy.

Organizatorzy dziękują arbitrom poszczególnych dyscyplin za wzorowe sędziowanie i sprawne przeprowadzenie meczów, a gospodarzowi obiektów sportowych, p. Dyrektorowi Januszowi Baumowi za ich udostępnienie i przygotowanie do turnieju.

 

                                                           Koordynator Projektu – Tadeusz Krupa


http://www.powiatwegrowski.pl/Event.aspx?EventId=ada7f3a0-caab-4930-a174-7a94fb0af4d2

Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Artur Kulik
Wytworzył informację:Artur Kulik
Data wytworzenia informacji:2013-10-17 09:52:37
Data utworzenia:2013-10-17 09:52:37
Data modyfikacji:2013-10-17 10:02:31
Liczba wyświetleń:256