Malarstwo Małgorzaty Konopińskiej w Galerii "Wiano"

Anioły, pejzaże i portrety

Taki tytuł nosi wystawa malarstwa otwarta w dn.29 czerwca br. w Galerii „Wiano”, a jej autorką jest Małgorzata Konopińska. Pani Małgorzata urodziła się i wychowała w Węgrowie, gdzie obecnie mieszka. W 1983 r. ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz w 2000 r. Podyplomowe Studia Humanistyczne w Warszawie.

Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie na stanowisku nauczyciela plastyki i historii. Od najwcześniejszych lat jej największą pasją była historia sztuki. Poznawanie twórczości wybitnych artystów i próba zrozumienia ich dzieł stały się inspiracją do zajęcia się malarstwem.

Głównym tematem obrazów Małgorzaty Konopińskiej są pejzaże, w których pragnie oddać nastrój i własny sposób postrzegania piękna otaczającej przyrody. Maluje także kwiaty, obrazy symboliczne i portrety. Na wystawie prezentowane są obrazy z cyklu „Natura”, „Eschatologia” oraz portrety dwóch córek: Marty i Beaty (jeszcze jako małej dziewczynki).

Odrębny cykl tematyczny stanowią anioły: pogodny anioł utrudzony wędrówką został zamieszczony w poprzednim numerze „Wieści Węgrowskich” przy okazji życzeń z okazji Dnia Dziecka i Dnia Taty, natomiast anioł refleksyjny z nagrobka cmentarnego otwiera cykl „Eschatologia”. Na uwagę zasługuje także obraz  z cyklu „Piękno małej Ojczyzny”, ukazujący zabytkową bramę do węgrowskiej Bazyliki Mniejszej, gdzie znajdują się popiersia Herkulesa i Diany.

W zakresie technik plastycznych artystka uprawia malarstwo olejne, akwarelowe, pastel suchy i olejny. Jak sama mówi: „Najwięcej radości daje mi  przebywanie z rodziną: mężem i trzema córkami, czytanie książek oraz twórczość, w której pragnę wyrazić swoje przeżycia i emocje”.

Malarstwo Małgorzaty Konopińskiej

Anioły, pejzaże i portrety

Autor(rzy) fotografii: Hanna Kietlińska

This gallery is powered by DotNetGallery. And you are using an invalid license file. Please visit CuteSoft.net for the purchasing information.
Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Michał Dębiec
Wytworzył informację:Hanna Kietlińska
Data wytworzenia informacji:2007-12-13 01:06:51
Data utworzenia:2007-12-13 01:06:51
Data modyfikacji:2007-12-15 15:30:46
Liczba wyświetleń:3995