Starostwo Powiatowe w Węgrowie
Skip Navigation Links

8 medali PUKS „Fides” Węgrów na Międzynarodowej Parafiadzie

W dniach od 13 do 19 lipca 2014 roku na obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się XXVI Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży.

Impreza zgromadziła 1,5 tysiąca młodych ludzi z 75 miejscowości z 8 państw (Polska, Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś, Uzbekistan, Niemcy, Rosja). Węgrów reprezentowała 16 osobowa reprezentacja Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Fides” Węgrów.

Zawodnicy przywieźli 8 medali: w warcabach w kategorii Szkoła Podstawowa: złoty medal zdobył Jakub Żurawicki, srebrny Piotr Kodym, a brązowy Maciej Adamczuk. Natomiast w kategorii Liceum srebrny medal zdobył Adam Żebrowski. W szachach w kategorii Szkoła Podstawowa brązowy medal zdobyła 7 letnia Aleksandra Żurawicka i jej brat Jakub. W kategorii Liceum srebrny medal zdobył Adam Żebrowski, brązowy jego brat Rafał. Bardzo miłą niespodziankę sprawił Piotr Kodym zajmując I miejsce w konkursie wiedzy o Polsce.

Parafiadę stanowiły 3 filary: stadion, teatr, świątynia. Hasłem tegorocznej Parafiady były słowa: „Biegnij po świętość”. Zawodnicy startowali w 13 dyscyplinach w tym 27 konkurencjach sportowych. Dzieci i młodzież brała udział w konkursach wiedzy (historia, geografia) plastycznym, wokalnym i teatralnym. Odbywały się również warsztaty: komiksowe, radiowe, plastyczne, taneczne. Dodatkowymi atrakcjami dla uczestników i opiekunów był koncert Maleo Reggae Rockers, spotkanie z małżeństwem aktorów Anetą i Marcinem Perchuciami. Dzieci zwiedziły również Sejm i Senat. Codziennie korzystali z basenu.

Wyjazd możliwy był dzięki życzliwości Państwa Agnieszki i Dariusza Niszcz i ofiarodawcom 1 %, którym składamy serdeczne podziękowania.