Starostwo Powiatowe w Węgrowie
Skip Navigation Links

Znakomite zwycięstwa szachistów PUKS „Fides” Węgrów w Sokołowie Podlaskim

Dnia 14 grudnia 2014 roku z okazji 590 lat Sokołowa Podlaskiego rozegrany został Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta. Wystartowało 53 szachistów z Siemiatycz, Sokołowa Podlaskiego, Siedlec, Gdańska i Węgrowa.

Bardzo miłą niespodziankę sprawili młodsi juniorzy do lat 12 z PUKS „Fides” Węgrów, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Jakub Żurawicki, drugi był Krzysztof Nasiłowski, trzeci Tomasz Orzełowski, piąty Piotr Orzełowski, siódmy Dominik Nasiłowski, dziewiąty Dawid Pietruczanis, czternasta Aleksandra Żurawicka. Startowało 23 juniorów młodszych. W kategorii juniorów do lat 18 również zwyciężył reprezentant PUKS „Fides” Węgrów Rafał Giers, trzeci był Mateusz Pietruczanis. Startowało 10 juniorów starszych. W kategorii Open bardzo wysoki czwarte miejsce zajął Bogdan Rychlik.

Podziękowania należą się trenerce Agnieszce Dżbik, która systematycznie trenuje zawodników. Wyniki ostatnich turniejów pokazują wysoki poziom szkolenia juniorów w Parafialnym Uczniowskim Klubie „Fides” Węgrów.

Turniej zorganizowany był przez Sokołowskie Towarzystwo Szachowe i Ośrodek Sportu i Rekreacji, który ufundował darmowy wstęp na basen po turnieju. Zawody rozegrano na dystansie 9 rund, z tempem 15 minut na zawodnika. Szachistom gratulujemy znakomitego startu i życzymy kolejnych sukcesów na szachownicy.