Starostwo Powiatowe w Węgrowie
Skip Navigation Links

Sukces szachistów z PUKS „Fides” Węgrów w Drohiczynie

W dniu 26 października br. w Zespole Szkół w Drohiczynie odbył się IV Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Drohiczyna.

W turnieju wystąpiło 46 szachistów z: Siedlec, Nura, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz, Sokołowa Podlaskiego, Skrzeszewa, Gdańska, Kotunia, Wysokiego Mazowieckiego, Łomży, Drohiczyna, Warszawy, Międzyrzecza Podlaskiego i Węgrowa. Powiat Węgrowski i Miasto Węgrów reprezentowali szachiści z Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Fides” Węgrów.

W kategorii „Junior starszy” sukces odnieśli szachiści z PUKS „Fides” Węgrów, gdzie I miejsce zajął  Piotr Kodym i zaraz za nim na II miejscu zakwalifikował się Rafał Giers. Cieszymy się bardzo z bardzo dobrego wyniku. Jest to owoc systematycznego treningu i pracy nad szachownicą. Zwycięzcą całego turnieju został Andrzej Czapla reprezentujący KSz Skoczek Siedlce. W juniorach młodszych Piotr Sternik reprezentujący KSz Polonia Warszawa. W turnieju B wygrał Łukasz Sadłowski z Sokołowa Podlaskiego. Grano tempem 15 minut dla zawodnika przy 9 rundach, systemem szwajcarskim. Organizatorem był Urząd Miasta Drohiczyn i Zespół Szkół w Drohiczynie. Celem turnieju była popularyzacja sportu szachowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.