Podsumowanie powiatowego etapu XXVI edycji konkursu "MóJ las"

Mój Las

Pod patronatem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów, Techników Leśnictwa    i   Drzewnictwa oraz Ligi Ochrony Przyrody odbyło się podsumowanie powiatowego etapu XXVI edycji konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Mój Las”.   W konkursie tym wzięło udział  123 uczniów, którzy nadesłali łącznie 73 prace.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14 maja br. W Nadleśnictwie Łochów w Łochowie.

Konkurs odbywa się  w dwóch etapach: regionalnym i centralnym. Biorą w nim udział dzieci i młodzież z szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, podzieleni na cztery kategorie wiekowe o tematyce: I: „Czy mogę powiedzieć o sobie – jestem przyjacielem lasu” , II: „Jak realizujesz hasło czysty las”, III: „Las w malarstwie i literaturze”,   IV: „Wielofunkcyjna gospodarka leśna w lasach mojego regionu”. Ocenie podlegały indywidualne lub grupowe prace dotyczące szeroko rozumianej ochrony przyrody i środowiska.

         Spotkanie poprowadziła Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Budownictwa  Starostwa Powiatowego w Węgrowie – Bożena Gierej, która powitała gości oraz przedstawiła wyniki.     Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Iga Żukowska wraz z opiekunką Panią Jolantą Stanicką  za zajecie II miejsca na szczeblu centralnym Zarządu Głównego Ligi Ochrony Przyrody w Warszawie w XXVI edycji konkursu „Mój Las” w kategorii IV.

 

W zależności od kategorii zwycięzcami zostali:

 

Kategoria I (szkoły podstawowe klasy I-III)                       

1.   Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Łochowie – praca zespołowa Kacper Szczepanik, Artur Kozioł   pod kierunkiem Pani Barbary Kochanowskiej

2.      Szkoła Podstawowa  w Krypach – praca zespołowa: Paulina Zdzieborska, Marcin Krasnodębski, Dawid Skarżyński, Dominika Zalewska, Oliwia Strupiechowska, Krystian, Zdzieborski, Wiktoria Korzeniak, Oliwia Polkowska, Danusia Krynicka pod kierunkiem Izabeli Nowak

3.      Szkoła Podstawowa nr 3 w Łochowie – praca zespołowa Klaudia Dobosz, Patrycja Drużba pod kierunkiem Pani Agnieszki Krupy

 

Wyróżnienia:

1.      Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie- praca zespołowa: Krzysztof Michalik, Jan Rosłon pod kierunkiem Pani Aleksandra Rosłon

2.      Szkoła Podstawowa w Pniewniku – praca zespołowa: Aneta Zalewska, Anna Świętochowska pod kierunkiem Grażyny Laskowskiej

3.      Szkoła Podstawowa w Węgrowie – praca zespołowa: Rafael Ciszewski, Dominka Jezierska pod kierunkiem Pani Ewy Niegowskiej

 

Kategoria II: (szkoły podstawowe klasy IV-VI)

 

1.      Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa „Julin” w Kaliskich– praca zespołowa: Agnieszka Siuchta, Natalia Dzięcioł pod kierunkiem Pani Bożeny Ładnik

  1. Samorządowa Szkoła Podstawowa w Zającu – praca zespołowa: Piotr Janiuk, Natalia Dybowska pod kierunkiem Pani Ewy Błońskiej
  2. Szkoła Podstawowa w Węgrowie – praca zespołowa: Aleksandra Ufnal, Aleksandra Grabowska pod kierunkiem Agnieszki Antońskiej

 

Wyróżnienia:

1.      Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie - praca zespołowa: Weronika Sulowska, Klaudia Gajewska pod kierunkiem Pani  Justyny Kasztelan

2.      Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie- praca zespołowa: Konrad Mierzejewski, Karolina Kuczkowska pod kierunkiem Pani Moniki Szewczyk i Pana Rafała Prusaczyka

3.      Zespół Szkół w Ostrówku – praca zespołowa: Weronika Sierawska, Oliwia Ślędak pod kierunkiem Pani Wioletty Skoniecznej

4.      Szkoła Podstawowa w Toporze – praca zespołowa:  Michał Ciesielski, Bartosz Brzezicki pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kalaty

5.      Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ruchnie – praca zespołowa: Kamila Bielińska, Martyna Kwiatkowska pod kierunkiem Pani Katarzyny Mroczek

 

Kategoria III: (gimnazja)

 

  1. Publiczne Gimnazjum w Łochowie  – praca indywidualna: Bartosz Mioduszewski pod kierunkiem Pani Magdaleny Piesio
  2. Publiczne Gimnazjum w Łochowie – praca indywidualna: Klaudyna Pogorzelska , pod kierunkiem Pani Magdaleny Piesio
  3. Publiczne Gimnazjum w Łochowie – praca indywidualna: Paulina Frankowska pod kierunkiem Pani  Magdaleny Piesio

 

Wyróżnienia:

1.      Zespół Szkół w Krypach – praca indywidualna: Karolina Zalewska pod kierunkiem Pani Bożeny Adaśko

2.      Gimnazjum w Węgrowie - praca indywidualna: Kamila Maleszewska pod kierunkiem Pani Jolanty Kowalik

3.      Publiczne Gimnazjum w Łochowie – praca indywidualna: Anna Nowotka pod kierunkiem Pani  Magdaleny Piesio

4.      Publiczne Gimnazjum w Łochowie – praca indywidualna: Ilona Puchta pod kierunkiem Pani  Magdaleny Piesio

 

Kategoria IV: (szkoły ponadgimnazjalne)

  1. Liceum Ogólnokształcące w Łochowie – praca indywidualna: Iga Żukowska pod kierunkiem Pani Jolanty Stanickiej
  2. Liceum Ogólnokształcące w Urlach – praca indywidualna: Radosław Rumiński pod kierunkiem Pani Magdaleny Piesio
  3. Liceum Ogólnokształcące w Łochowie – praca indywidualna: Ewelina Gąsior pod kierunkiem Pani Jolanty Stanickiej

 

Wyróżnienia

1.      Zasadnicza Szkoła Zawodowa  przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Węgrowie – praca indywidualna: Mariusz Frączek pod kierunkiem Pani Moniki Rząca

2.      Liceum Ogólnokształcące  w Łochowie – praca indywidualna: Monika Telak pod kierunkiem Pani Justyny Ciecióra

3.      Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie – praca indywidualna: Maciej Kowalski pod kierunkiem Pani  Magdaleny Cyrych

 

Wręczenia nagród dokonali Starosta Węgrowski Krzysztof  Fedorczyk, wicestarosta Ewa Besztak wraz z zaproszonymi gośćmi: Haliną Wierzchołowską Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu, Małgorzatą  Zyśk – przewodniczącą komisji oświaty, kultury, kultury fizycznej i  promocji powiatu, Anna Mytkowska – radna powiatu Bogusławem  Piątkiem -  Nadleśniczym  Nadleśnictwa Łochów, Jerzym Osiakiem zastępcą Nadleśniczego Nadleśnictwa  Siedlce, Marianem Dzięciołem – Burmistrzem Łochowa, Marcinem Dolota – kierownikiem d/s Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, Ewą Sulowską – wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Łochowie wspierani przez koordynatorów konkursu w Powiecie Węgrowskim pracowników Wydziału Środowiska, Rolnictwa I Budownictwa na czele z Naczelnik Bożena Gierej oraz Agnieszką Marciniak, Lucyną Kwiatkowską i Joanną Grodkowską.

 

                                                                                             Wydział Środowiska, Rolnictwa

                                                                                                          i Budownictwa


 
Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Kwiatkowska Lucyna
Wytworzył informację:Kwiatkowska Lucyna
Data wytworzenia informacji:2013-06-11 00:00:00
Data utworzenia:2013-06-11 15:46:53
Data modyfikacji:2013-06-18 11:01:26
Liczba wyświetleń:819