Malarstwo olejne Haliny Wierzchołowskiej

W Galerii „Wiano” w węgrowskim Starostwie jest kolejna wystawa . Tym razem jest to malarstwo olejne Haliny Wierzchołowskiej.

Autorka jest radną Powiatu Węgrowskiego poprzedniej i obecnej kadencji, Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Powiatu ,pełni także funkcję   wiceprezesa Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Kultury Powiatu Węgrowskiego „Parnas”. Maluje już od dłuższego czasu, ale o jej pasjach malarskich dowiedzieliśmy się niedawno.

Jak mówi o sobie –„ Jedni piszą » do szuflady », ja natomiast  maluję dla siebie i rodziny. Zawsze istniała we mnie chęć utrwalenia na płótnie piękna przyrody i odchodzącego w zapomnienie klimatu naszych podlasko-mazowieckich krajobrazów, z przycupniętymi cicho starymi drzewami , pamiętającymi niejedną historię czy zasypanymi chatami, jakże swojskimi. Czasem jednak puszczam wodze fantazji...”

I takie są obrazy Pani Haliny: można w nich odnaleźć zarówno przejawy  pewnego realizmu, jak też inspiracji wyobraźni. Jak określiła to znajoma malarki: „W tych obrazach jest spora dawka romantyzmu”.

Być może każdy z odbiorców odnajdzie w nich coś charakterystycznego, ale zapewne wiele wrażliwości oraz nostalgii, dyskretnej i stonowanej.

Może właśnie dlatego tak bardzo poruszającej.

Zapraszamy do obejrzenia obrazów.

Malarstwo olejne Haliny Wierzchołowskiej

Autor(rzy) fotografii: Hanna Kietlińska

This gallery is powered by DotNetGallery. And you are using an invalid license file. Please visit CuteSoft.net for the purchasing information.
Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Michał Dębiec
Wytworzył informację:Hanna Kietlińska
Data wytworzenia informacji:2007-05-27 23:11:29
Data utworzenia:2007-05-27 23:11:29
Data modyfikacji:2007-07-20 09:31:21
Liczba wyświetleń:4016