Ceramika po raz wtóry

W Galerii „Wiano” w węgrowskim Starostwie otwarto w dn. 27 listopada br. wystawę wyrobów ceramicznych, wykonanych przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Prace te powstały w ramach projektu „Kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych w formie warsztatów ceramicznych”, który to projekt jest realizowany przez Związek Ceramików Polskich i współfinansowany przez Zarząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z węgrowskim Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym.


Takie warsztaty odbywały się w dwóch miejscach naszego województwa, w tym w Węgrowie. Dzieci uczyły się wytwarzać w glinie pod okiem artystów - prezesa Związku Ceramików Polskich, Dariusza Osińskiego oraz Małgorzaty Szostakiewicz, artystki pedagoga, absolwentki Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, uprawiającej malarstwo olejne, pastel, ceramikę i witraż. Warto dodać, że D. Osiński to także poeta „wierszy glinianych”, których tomik jest również prezentowany w Galerii.

Jak zaznaczyła dyrektor Hanna Kasperowicz, dla dzieci warsztaty były sporym przeżyciem, ale również dla nauczycieli, którzy musieli pokonać przeszkody organizacyjne. Opiekunem odpowiedzialnym za realizację projektu w SOSz-W była nauczycielka, Ewa Szyndler - Kułak, która przybyła na wernisaż z małymi artystami: Danielem Rogalą i Martą Krynicką. Obok wystawy prac uczniów widnieją także fotografie wielu wychowanków Ośrodka, ukazujące pracę podczas warsztatów ceramicznych.

Wszyscy goście - artyści ceramicy oraz przedstawiciele węgrowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego otrzymali kwiaty, upominki i podziękowania od Starosty Węgrowskiego, Krzysztofa Fedorczyka.


Należy zaznaczyć, że jest to druga wystawa w naszej Galerii prezentująca ceramikę - jako pierwszy przedstawił ją artysta z Ukrainy, Roman Kuzelyak, prowadzący pracownię w Zespole Szkół w Gwizdałach (Gm. Łochów).

Ceramika po raz wtóry

Autor(rzy) fotografii: Hanna Kietlińska

This gallery is powered by DotNetGallery. And you are using an invalid license file. Please visit CuteSoft.net for the purchasing information.
Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Michał Dębiec
Wytworzył informację:Hanna Kietlińska
Data wytworzenia informacji:2010-03-11 01:00:32
Data utworzenia:2010-03-11 01:00:32
Data modyfikacji:2010-03-11 01:03:16
Liczba wyświetleń:1854