Nostalgiczne piękno fotografii Michała Kurca AFRP

W powiatowej Galerii „Wiano” odbył się w dn. 28 kwietnia 2006 r. wernisaż prac  Michała Kurca. Autor to znany i ceniony artysta fotografik RP, związany z Węgrowskim Ośrodkiem Kultury w latach 1985 - 2004, gdzie prowadził zajęcia w Węgrowskim Klubie Fotograficznym i sekcjach fotograficznych WOK.

Wcześniej, w latach 1977 –1979, był instruktorem Sokołowskiego Klubu Fotograficznego przy Sokołowskim Ośrodku Kultury. Od 1979 r. pracował  jako instruktor fotografii w Centrum Kultury i Sztuki Województwa Siedleckiego w Siedlcach.

W dniu 15.04.1998 r. został przyznany Panu Michałowi tytuł artysty fotografa (fotografika), członka rzeczywistego Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Od tego roku  rozpoczął  popularyzację fotografii w internecie.

W roku 2000 założył nową stronę zatytułowaną  "FOTOGRAFIKA i nie tylko", gdzie sukcesywnie zamieszcza dokumentację zdjęciową z ważnych wydarzeń kulturalnych i patriotycznych, mających miejsce w Węgrowie. Prezentuje także zabytki i urokliwe zakątki naszego miasta i okolic, przyczyniając się tym samym do promocji miasta i regionu.

Obecna wystawa w Galerii „Wiano” nosi tytuł „Węgrowskie klimaty III’ i jest kolejną odsłoną piękna naszego miasta, obchodzącego w tym roku Jubileusz 565-lecia nadania praw miejskich. Wcześniej fotografie te były eksponowane w galerii WOK i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W Galerii „Wiano” znajduje się także album „Węgrowskie klimaty”, wydany w 2004 r. przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej, przy wsparciu Burmistrza Miasta Węgrowa, Starostwa Powiatowego, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz osób prywatnych. Prezentujemy także zestaw 13 pocztówek pod tym samym tytułem – pokłosie omówionych powyżej wystaw.

Pan Michał Kurc współpracuje z prasą lokalną – obecnie z Redakcją  „Wieści Węgrowskich” (magazynu wydawanego przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie), zaś wcześniej z miesięcznikiem samorządowym „Węgrowskie Co? Gdzie? Kiedy?”, gdzie zamieszczał i nadal zamieszcza  piękne i niezwykle nastrojowe fotografie.

Twórca jest laureatem wielu nagród, przyznanych zarówno przez władze branżowe, jak i samorządowe  - miasta Węgrowa, Powiatu Węgrowskiego i Województwa Mazowieckiego.

Sylwetkę Artysty oraz dorobek artystyczny można dokładniej poznać na autorskiej stronie internetowej  Pana Michała Kurca - http://fotografika.i-csa.com/ Gorąco zapraszamy.

Węgrowskie klimaty III

Autor(rzy) fotografii: Hanna Kietlińska

This gallery is powered by DotNetGallery. And you are using an invalid license file. Please visit CuteSoft.net for the purchasing information.
Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Michał Dębiec
Wytworzył informację:Hanna Kietlińska
Data wytworzenia informacji:2007-05-27 21:00:40
Data utworzenia:2007-05-27 21:00:40
Data modyfikacji:2007-05-27 21:02:06
Liczba wyświetleń:3976