Powitanie Starosty

 Krzysztof Fedorczyk - Starosta Węgrowski

"I nie masz bardziej urokliwej krainy, jak ta Ziemia, gdzie Mazowsze z Podlasiem ślub bierze, a wstęgą małżeńską im Liwiec płynący".

Witam Państwa w imieniu wspólnoty samorządowej Powiatu Węgrowskiego. Witam słowami Jana Pawła Woronicza, proboszcza liwskiego, późniejszego prymasa Królestwa Polskiego, który przed laty mieszkał na naszym terenie.

Wyrażam nadzieję, że zechcą Państwo nie tylko odwiedzić pogranicze mazowiecko - podlaskie w Internecie, ale przyjadą, aby na własne oczy ujrzeć piękno tej Ziemi, doznać życzliwości jej mieszkańców i nawiązać kontakty, także gospodarcze.

Powiat Węgrowski to region o bogatej przeszłości, z perspektywami na dobrą przyszłość. To także rozsiane wśród lasów urokliwe dwory i dworki , pałace i świątynie oraz legendy zaklęte w murach zamku książąt mazowieckich w Liwie. Nasz region to także wymarzone miejsce do odpoczynku - należymy wszak do "Zielonych Płuc Polski". Nieskażone powietrze, soczysta zieleń, bogactwo natury - to tylko niektóre walory naszego malowniczego terenu.

Wzdłuż północnej granicy powiatu płynie rzeka Bug - prawdziwie Europejski Korytarz Ekologiczny, zaś barwną dolinę tworzy jego dopływ - Liwiec. Turystów oczekuje Nadbużański Park Krajobrazowy, zajmujący znaczną część powierzchni naszej "małej Ojczyzny". Mamy ambicję zostać - być może w niedalekiej przyszłości - krajobrazowymi płucami nie tylko Polski, ale może nawet Europy.

Gorąco zachęcam Państwa do nawiązywania kontaktów gospodarczych i handlowych z firmami działającym w Powiecie Węgrowskim. Przyjazny klimat do inwestowania stwarza bliska odległość od rynków zbytu, dogodne połączenia komunikacyjne, działające na naszym terenie zakłady, odpowiednie otoczenie biznesu.

Zapraszam Państwa serdecznie do odwiedzenia naszego Powiatu.

Do zobaczenia!

Starosta Węgrowski
mgr Krzysztof Fedorczyk

Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Michał Dębiec
Wytworzył informację:Starosta Węgrowski
Data wytworzenia informacji:2007-01-11 18:48:24
Data utworzenia:2007-01-11 18:48:24
Data modyfikacji:2008-08-27 13:24:32
Liczba wyświetleń:12180