Lech Pawlak prezentuje portety powstałe pod wpływem "inspiracji indyjskich"

W powiatowej Galerii „Wiano” została otwarta 11 wystawa, której autorem jest Lech Pawlak. Artystę pasjonuje zarówno malarstwo, jak i rzeźba (również  rzeźba w kamieniu), rysunek oraz fotografika. Na wystawie w Galerii „Wiano” prezentowana jest część prac – a mianowicie malarstwo portretowe.

Lech Pawlak jest nauczycielem w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Grębkowie. Był autorem imponującej scenografii na uroczystość nadania imienia Papieża – Polaka Publicznemu Gimnazjum w Grębkowie (14.10.2005 r.). Scenografia ta została potem wypożyczona  na obchody Dnia  Papieskiego także do Węgrowa.

Był również twórcą tablicy upamiętniającej obchody 100 – lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego w Węgrowie. O tych wydarzeniach, które odbyły się w  październiku 2005 r., pisaliśmy na łamach listopadowego numeru czasopisma „Wieści Węgrowskie”, wydawanego przez Starostwo Powiatowe.

Sam twórca podkreśla, że bez tej twórczości „ źle się żyje”. Nie ma swojego ulubionego dzieła, chociaż emocjonalnie był  związany z portretem swojego dziadka, który to portret uległ - niestety - zniszczeniu. Obrazy, które  prezentowane są na naszej wystawie,  powstały głównie pod wpływem podróży do Indii.

Swoje prace Lech Pawlak prezentował na wystawach w Domu Kultury w Ciechanowie, kilkakrotnie w Galerii Domu Gdańskiego w Węgrowie, także na Zamku w Liwie oraz w Sokołowie Podlaskim.

W listopadzie  2005 r. twórca uczestniczył w imprezie promocyjnej miasta i powiatu organizowanej przez Totalizator Sportowy Sp. z o.o., która odbyła się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Było to kolejne, bogate doświadczenie.

Artysta nie może długo wytrzymać w jednym i tym samym miejscu. Jak sam twierdzi – „nosi mnie ciągle, więc jadę ponownie do Indii szukać kolejnych inspiracji”.

Świąteczną dekorację wycinanek z opłatka, nadającą wystawie malarstwa L.Pawlaka szczególny charakter, wykonała Małgorzata Pepłowska z Ruchny ( Gm.Liw).

Malarstwo portretowe Lecha Pawlaka

Autor(rzy) fotografii: Hanna Kietlińska

This gallery is powered by DotNetGallery. And you are using an invalid license file. Please visit CuteSoft.net for the purchasing information.
Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Michał Dębiec
Wytworzył informację:Hanna Kietlińska
Data wytworzenia informacji:2007-05-27 21:05:26
Data utworzenia:2007-05-27 21:05:26
Data modyfikacji:2007-05-27 21:06:03
Liczba wyświetleń:5284