Starostwo Powiatowe w Węgrowie
Skip Navigation Links

Ruszyła wakacyjna piłkarska liga

Pod patronatem Starosty Węgrowskiego - Krzysztofa Fedorczyka - w niedzielę 29 czerwca 2014 roku „ruszyła” Wakacyjna Powiatowa Liga Piłki Nożnej. Uroczystego otwarcia cyklu turniejów w jego imieniu dokonał Tadeusz Krupa – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Pierwszym turniejem jaki został rozegrany w jej ramach był Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Łochowa – Mariana Dzięcioła.

W zawodach, w ramach łochowskiego turnieju uczestniczyło 12 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy gdzie grały one systemem każdy z każdym. Następnie do systemu pucharowego przechodziły trzy najlepsze drużyny. Zawody rozegrane zostały podczas piłkarskiego pikniku, jaki odbył się tego dnia na boisku K.S. Liwia w Łochowie. Gospodarze obiektu wykazali się wyjątkowym zmysłem organizacyjnym, co spowodowało, że turniej przebiegał sprawnie.

Podczas pikniku odbyły się również konkursy piłkarskie dla dzieci: strzał na celność, żonglerka i slalom z piłką, w których można było zdobyć nagrody i medale ufundowane przez Burmistrza Łochowa. Rozegrany został również mecz towarzyski rocznika 2004 pomiędzy drużynami „Trójka” Łochów – „Błyskawica” Warszawa zakończony wynikiem 6-1.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. UKS 1 Węgrów; 2. Miła Ekipka Łochów; 3. Grzmiąca... Łochów; 4. Dream Team Ogrodniki; 5. Młode Wilki Ostrówek; 6. Ekipka Sadowne; 7. EMP Baczki; 8. Starawieś; 9. OSP Łochów; 10. ŁKS Łazy; 11. Stanwoj Stoczek; 12. FC Paplin; Królem strzelców turnieju został Adrian Wielądek (UKS 1 Węgrów), zaś najlepszym bramkarzem Andrzej Gierej (Dream Team Ogrodniki). Sędziowali: Piotr Pniewski i Łukasz Krystosiak. Wakacyjna Powiatowa Liga Piłki Nożnej składa się z czterech turniejów: o Puchar Burmistrza Łochowa (rozegrany 29 czerwca), o puchar Wójta Gminy Miedzna (6 lipca), o Puchar Burmistrza Węgrowa (13 lipca), a na zamknięcie - o Puchar Wójta Gminy Stoczek (20 lipca) na Orliku w Grygrowie. Dorobek punktowy drużyn startujących w poszczególnych turniejach pozwoli na wyłonienie najlepszych drużyn całego cyklu turniejów – o Puchar Starosty Węgrowskiego.