Malarstwo Anny Boszko w Galerii "Wiano"

Natura okiem lekarza - zapraszamy do obejrzenia wystawy dr A. Boszko.

Anna Boszko jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie. Na co dzień jest lekarzem pracującym w Ośrodku Zdrowia w Ostrówku (Gm. Łochów) oraz raz w tygodniu w Przychodni Rejonowej w Węgrowie.

Od 1997 roku uczęszcza do Pracowni Malarskiej Jacka Bukowskiego. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

Bierze udział w licznych plenerach malarskich i ekspozycjach prac. Ulubione techniki to olej na płótnie lub na kartonie oraz pastele. Na wystawie w Galerii „Wiano” odnajdziemy pejzaże zimowe i jesienne oraz interesujące motywy kwiatowe.

Anna Boszko ma na swoim koncie wystawy indywidualne:
2000r. – Galeria Stołecznego Klubu Garnizonowego DWP
2000r. – Warszawa, Klub „Pod skocznią”
2000, 2002r.  – Węgrów, Dom Gdański
2003r. – Liw – Zamek, Galeria „Wieża”
2004r. – Piotrków Trybunalski
2004r. – Warszawa, Galeria Warszawskiej Szkoły Zarządzania

A oto refleksje, z którymi podzieliła się Autorka specjalnie dla czytelników magazynu powiatowego  „Węgrowskie Co? Gdzie? Kiedy?” ( poprzednika "Wieści Węgrowskich"):

„Od 1997 r. związałam się z rejonem powiatu węgrowskiego, pracując najpierw na stażu po studiach, a potem na etacie do dziś, w tym samym miejscu. Medycyna pochłonęła mnie bez reszty, nie przypuszczałam wtedy, że może być coś ważniejszego niż komfort bycia zdrowym.

Gdy zetknęłam się z grupą malarzy – sama zaczęłam malować i nastąpił wtedy cudowny stan tworzenia tego co i jak widzę. Coś tak osobistego, jak własne myśli i ciało. Z każdym obrazem – pracą wiążą się szczególne przeżycia. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę malując przejmować pozytywną energię, która potrzebna jest bardzo moim pacjentom”.

Anna Boszko - malarstwo

Autor(rzy) fotografii: Hanna Kietlińska

This gallery is powered by DotNetGallery. And you are using an invalid license file. Please visit CuteSoft.net for the purchasing information.
Dodatkowe informacje
Wprowadził informację:Michał Dębiec
Wytworzył informację:Hanna Kietlińska
Data wytworzenia informacji:2007-05-29 23:48:49
Data utworzenia:2007-05-29 23:48:49
Data modyfikacji:2007-05-29 23:50:19
Liczba wyświetleń:4983