Objęcie stanowiska I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie

W czwartek (12 września) odbyła się uroczystość objęcia stanowiska I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie.

Podczas uroczystości I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Rafał Korczak, w obecności Komendanta KPP w Węgrowie nadkom. Mirosława Olszewskiego, wręczył podinsp. Andrzejowi Styrczuli rozkaz o powołaniu na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie. W uroczystości wzięli również udział Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Zastępca Burmistrza Węgrowa Jadwiga Snopkiewicz, samorządowcy, przedstawiciele Prokuratury Rejonowej w Węgrowie, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie oraz policjanci i pracownicy cywilni KPP w Węgrowie. Wszyscy zgromadzeni goście życzyli podinsp. Andrzejowi Styrczuli sukcesów zawodowych na nowo objętym stanowisku.

Podisp. Andrzej Styrczula w Policji służy od 17 lat. Od początku służby związany jest z pionem kryminalnym. W latach 1996 – 2004 pełnił służbę w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. W 2004 roku został mianowany na stanowisko specjalisty Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu – Sekcja w Siedlcach. Od maja 2009r. do 11 września 2013r pełnił służbę jako ekspert Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Tekst: st. post. Jakub Safiański

Foto: Piotr Bałdyga