Trzecia edycja projektu " Mała Ojczyzna"

26 czerwca br., podsumowano trzecią już edycje Interdyscyplinarnego Projektu Krajoznawczego „ Mała Ojczyzna”, który przebiegał pod hasłem: Mieszkańcy, wielcy ludzie.

Tegoroczny projekt został przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki pod patronatem Portalu www.wsiepolskie.pl.. Działania projektowe gimnazjalistów polegały na rejestracji oraz założeniu stron internetowych swoich rodzinnych wiosek w Interaktywnej Encyklopedii Wsi i Regionów.

Na stronie www.wsiepolskie.pl. szkoły miały możliwość opisać swoje miejscowości w takich kategoriach jak: historia wsi, mieszkańcy wielcy ludzie, instytucje, organizacje, kultura i tradycja regionu, krajoznawstwo i turystyka, sport, rzemiosło i rękodzieło, ekologia, działelność rolniczaitp. W tym roku szczególny nacisk położono na kategorię: mieszkańcy, wielcy ludzie.

Młodzież działając w grupie pod opieką nauczyciela - koordynatora gromadziła materiały i wprowadzała je na stronę internetową. Szkoły zakładały nowe strony internetowe wsi ale i aktualizowały stworzone wcześniej, w poprzednich latach.

Dzięki zamieszczonym tam informacjom każdy może wejść na stronę www.wsiepolskie.pl i dowiedzieć się więcej o danej miejscowości.

W projekcie uczestniczyło 9 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu: Publiczne Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Publiczne Gimnazjum w Wierzbnie, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miedznie, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Korytnicy, Zespół Szkół w Gwizdałach, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Grębkowie, Publiczne Gimnazjum w Stoczku, Publiczne Gimnazjum im. bł. Edwarda Grzymały w Sadownem oraz Publiczne Gimnazjum w Łochowie.

Szkoły biorące udział w konkursie otrzymały cenne nagrody, które ufundował Samorząd Powiatu Węgrowskiego.

Trzecia edycja projektu " Mała Ojczyzna"

Data utworzenia:2014-07-01 13:26:25
Data modyfikacji:2015-03-16 12:03:04