Zmiany na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie

27 maja br., zakończył służbę na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie insp. Karol Szwalbe. Z dniem 28 maja komendant Szwalbe przejmie obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu. Do czasu powołania nowego komendanta obowiązki szefa węgrowskich policjantów pełnił będzie dotychczasowy zastępca kom. Mirosław Olszewski.

W Starostwie Powiatowym w Węgrowie nastąpiło uroczyste zdanie stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie. Insp. Karol Szwalbe zakończył blisko półtoraroczną pracę na terenie powiatu węgrowskiego. Podczas uroczystości Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Janusz Stępniak podziękował za wzorową i skuteczną pracę na rzecz bezpieczeństwa na terenie powiatu. Na pożegnaniu komendanta byli również obecni Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Burmistrz Węgrowa Jarosław Grenda oraz samorządowcy. Wszyscy dziękowali za współpracę i życzyli dalszych sukcesów zawodowych.

Insp. Karol Szwalbe z dniem 28 maja przejmie obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu. Z tą jednostką związany był już wcześniej. Zajmował m.in. stanowisko naczelnika Sekcji Patrolowo-Interwencyjnej KMP Radom, Komendanta Komisariatu Policji I w Radomiu, a od 2006 roku był zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu. Do czasu powołania nowego komendanta obowiązki szefa węgrowskich policjantów pełnił będzie dotychczasowy zastępca kom. Mirosław Olszewski.

Tekst: sierż. Anna Maliszewska

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji