Skip Navigation Links.
Expand OgłoszeniaOgłoszenia
Collapse AktualnościAktualności
Dzień Kobiet w Starostwie Powiatowym w Węgrowie
Zawody o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych
Pismo ws. przebudowy drogi krajowej nr 50 i 62
Uroczyste poświęcenie Katolickiego Przedszkola im. św. Antoniego
Miejskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Konferencja „Dostosowanie kierunków kształcenia do potrzeb lokalnego rynku pracy”
Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego
Starosta Węgrowski przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego.
Otwarte konkursy ofert na realizację w 2015 r.
Spotkanie samorządowców w sprawie dróg krajowych nr 50 i 62
Zmiana godzin pracy urzędu
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo
Sytuacja w podstawowej opiece lekarskiej na terenie Powiatu Węgrowskiego
I sesja V kadencji Rady Powiatu Węgrowskiego
Konkurs fotograficzny" Zabytek na pierwszym planie"
Wyremontowany plac i dwa nowe radiowozy dla węgrowskiej policji
Odsłonięcie pomnika I.J. Paderewskiego
Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego w Łochowie
Poświęcenie nagrobka matki I.J. Paderewskiego
Polsko- ukraińska współpraca młodzieży
Dofinansowanie dla dwóch ważnych inwestycji w Powiecie Węgrowskim
Raport IV kadencji Rady Powiatu Węgrowskiego
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej 2014
XXXVII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego
Dożynki Diecezjalne 2014
Obwieszczenie Starosty Węgrowskiego z dnia 3 września 2014 r.
Dni Węgrowa 2014
Święto Policji w Węgrowie
Nowe zasady zbiórek publicznych
Rolniku- śpiesz się powoli...!
Uroczystość nadania imienia sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie
Trzecia edycja projektu " Mała Ojczyzna"
Absolutorium dla Zarządu Powiatu Węgrowskiego
Powiat Węgrowski ma swoje logo
Regionalna konferencja szkoleniowa trenerów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Węgrowie
Ogólnopolski Głos Profilaktyki
25 LAT WOLNOŚCI
Powiatowy Dzień Strażaka 2014
Droga wojewódzka nr 637 Warszawa- Węgrów oficjalnie otwarta.
Nabór na bezpłatne miejsca na studiach !
223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Powiatowe Obchody Honorowego Krwiodawstwa- 8 kwietnia 2014 r.
Platforma Usług Elektronicznych ZUS
Expand Galeria "Wiano"Galeria "Wiano"
Expand ArchiwumArchiwum
Expand Mapa witrynyMapa witryny
Expand Strona testowaStrona testowa

IV Wojewódzkie Zawody OSP

15 czerwca 2014 r. nad Zalewem w Węgrowie odbyły się czwarte już Mazowieckie Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w Ratownictwie Wodnym i Przeciwpowodziowym, w których wzięło udział 13 zespołów z terenu całego województwa.

Celem zawodów była przede wszystkim prezentacja potencjału ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego Ochotniczych Straży Pożarnych na Mazowszu, sprawdzenie poprzez współzawodnictwo umiejętności ratowników oraz integracja środowiska strażackiego z innymi służbami ratownictwa wodnego.

Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Komenda Powiatowa PSP w Węgrowie, Powiat Węgrowski, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Miasto Węgrów.

Na miejsce przybyli znakomici goście m. in.  radna sejmiku Województwa Mazowieckiego- Elżbieta Lanc,  doradca Komendanta Głównego st.bryg. Ireneusz Królik, prezes  Zarządu OW ZOSP RP- Stefan Todorski, a także przedstawiciele głównych organizatorów imprezy w tym m. in. Starosta Węgrowski- Krzysztof  Fedorczyk oraz  Burmistrz Węgrowa- Jarosław Grenda.

Drużyny OSP rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach:

1. Budowa wału przeciwpowodziowego

2. Rzuty ratownicze kołem i rzutką

3. Manewrowanie łodzią wiosłową

Podczas wszystkich konkurencji uczestnicy wykazali się niesamowitą sprawnością fizyczną, jednak w klasyfikacji generalnej, najlepiej przygotowaną drużyną, okazała się  załoga OSP Węgrów II.

Wyniki klasyfikacji generalnej zawodów:

1. miejsce  Węgrów II...................................... z wynikiem ............................35 pkt.

2. miejsce  Kuligów I........................................z wynikiem ............................32 pkt.

3. miejsce  Borkowo Kościelne I......................z wynikiem .............................29 pkt.

4. miejsce  Płońsk I........................................ .z wynikiem .............................24 pkt.

5. miejsce  Borkowo Kościelne II ................... z wynikiem ............................17 pkt.

6. miejsce  Sokołów Cukrownia .................... z wynikiem .............................17 pkt.

7. miejsce  Brzuza ………............................... z wynikiem .............................16 pkt.

8. miejsce  Węgrów I ...................................…z wynikiem .............................13 pkt.

9. miejsce  Płońsk II ....................................... z wynikiem ............................10 pkt.

10. miejsce Ostrołęka I ............................……z wynikiem ..............................9 pkt.

11. miejsce Kupientyn................................. …z wynikiem ..............................8 pkt.

12. miejsce Ostrołęka II................................... z wynikiem ..............................4 pkt.

13. miejsce Kuligów II .................................... z wynikiem ..............................2 pkt.

Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali bon na 3. 000 zł, zdobywcy drugiego hełmy o wartości 2.000 zł, a trzeciego latarkę o wartości 1.000 zł.

Data utworzenia:2014-06-17 10:51:47
Data modyfikacji:2015-03-16 12:03:05