Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

13 czerwca br.- po raz kolejny z rzędu- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Węgrowie hucznie świętował Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Świętowanie tego dnia ma na celu uświadomienie ludziom, że poczucie własnej wartości oraz szacunek do siebie i innych, stanowi istotę człowieczeństwa . Nie można odebrać tego szacunku i godności człowiekowi, bez względu na jego wiek, płeć, kolor skóry, wyznanie, pochodzenie społeczne czy niepełnosprawność. „ Dzień Godności …” ma pomóc społeczeństwu zrozumieć problemy osób niepełnosprawnych oraz kształtować wobec nich postawę tolerancji.

Wśród licznie zgromadzonych gości, pojawiła się także p. Ewa Besztak- Wicestarosta Węgrowski. Na jej ręce, przedstawicielka Rady Rodziców- złożyła podziękowania dla Samorządu Powiatu Węgrowskiego za sfinansowanie zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dzieci.

Wspólna zabawa i przeżywanie tego święta, pozwoliło zintegrować lokalną społeczność ze środowiskiem osób niepełnosprawnych intelektualnie. Ten dzień dostarczył zarówno dzieciom, młodzieży, rodzicom, opiekunom, jak i przybyłym gościom mnóstwo emocji.

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

Nazwa i typRozmiare-Podpis