Szachiści z PUKS „Fides” na wysokich miejscach w Grand Prix w Siedlcach

W dniu 7 marca 2015 roku w Siedlcach został rozegrany 3 z 12 turniejów Grand Prix Siedlec. W turnieju zagrało 45 szachistów z: Siedlec, Radzynia Podlaskiego, Warszawy, Białej Podlaskiej, Mordy, Krynki, Kotunia, Żabokliki i Węgrowa. Miasto Węgrów i Powiat Węgrowski reprezentowała 11 osobowa reprezentacja Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Fides” Węgrów.

Turniej rozpoczął się od chwili ciszy i od modlitwy za zmarłego Tadeusz Uziębło. W kategorii klas 1-3 wśród dziewczynek wygrała Emila Izdebska, drugie miejsce zajęła  Aleksandra Żurawicka. Wśród chłopców wygrał Tomasz Orzełowski, drugie miejsce zajął Patryk Krawczak. W kategorii klas 4-6 wśród dziewczynek wygrała Katarzyna Kodym. Wśród chłopców wygrał Jakub Żurawicki, drugi był Piotr Orzełowski. W kategorii gimnazjum wśród chłopców wygrał Piotr Kodym. W kategorii liceum drugie miejsce zajął Rafał Giers. W turnieju grali również ks. Krzysztof Domaraczeńko i Andrzej Izdebski. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund przy tempie gry 20 minut dla zawodnika. Sędziował Waldemar Kulik. Obowiązywał zasady gry szybkiej. Patronat nad Grand Prix Siedlce 2015 roku sprawuje Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski. Turniej zorganizował Klub Szachowy „Skoczek” Siedlce.

Bardzo cieszą wyniki szachistów z PUKS „Fides”. Wygrali w pięciu kategoriach wiekowych. Dziękujemy serdecznie trenerce Pani Agnieszce Dżbik za bardzo dobre przygotowanie zawodników do turnieju. Młodym adeptom królewskiej gry życzymy kolejnych zwycięstw na zbliżających się turniejach w Siedlcach, Warszawie i Targówku.

Ks. Krzysztof Domaraczeńko

Wprowadził informację:Nowakowski Tomasz