Z ortografią na Ty

25 marca o godz. 9.00 w I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie rozpoczął się międzyszkolny etap XIV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Wyszkowskie Dyktando”.

Wzięły w nim udział 3-osobowe reprezentacje uczniów następujących szkół powiatu węgrowskiego: LO im. M. Sadzewiczowej w Łochowie, ZSP w Sadownem i I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie. W wyniku  eliminacji do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 5 kwietnia br. w Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, zostali zakwalifikowani:

Emilia Pietrzak (klasa 2) z I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie

Konrad Gromek (klasa 2) z I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie

Urszula Trojanowska (klasa 2) z I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie

Dominika Tuszyńska (klasa 3) z LO im. M. Sadzewiczowej z Łochowa

Monika Posiewka (klasa 1) z ZSP w Sadownem.

Laureatom eliminacji powiatowych konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Starostę Węgrowskiego. Organizatorem konkursu było I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie.

Tekst:

Tadeusz Krupa- Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki