Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym zakończone. Powiat Węgrowski reprezentować będzie młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sadownem i Gimnazjum z Kryp.

Jak co roku turniej zorganizowany został przez Kuratorium Oświaty w Warszawie- Delegatura w Siedlcach i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach przy współudziale Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Urzędu Miasta Węgrów oraz Policji. Celem turnieju jest przede wszystkim propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze poprzez znajomość przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań.

Eliminacje turnieju odbyły się 9 i 10 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. Pierwszego dnia o zwycięstwo rywalizowały drużyny ze szkół podstawowych Powiatu Węgrowskiego. Pod czujnym okiem komisji, w której skład weszli przedstawiciele organizatorów, uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami jazdy po torze przeszkód, jak również umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Sadownem, II - Szkoła Podstawowa w Krypach, III – Szkoła Podstawowa w Zającu.

W drugim dniu eliminacji do rywalizacji stanęły drużyny z gimnazjów. Najlepszymi okazały się: Gimnazjum w Krypach – I miejsce, Gimnazjum w Sadownem - II miejsce, Gimnazjum gm. Liw – III miejsce.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali elementy odblaskowe, a dla zwycięskich drużyn przygotowano tablety, mp4 i słuchawki. Puchary ufundowane przez Starostę Węgrowskiego wręczył Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Węgrowie- p. Krzysztof Wyszogrodzki.

Poziom wiedzy i umiejętności uczestników turnieju, z roku na rok jest coraz większy. Ale turniejowa rywalizacja to nie wszystko. Wiedza tam wykorzystywana pozostanie i na pewno przełoży się na bezpieczne zachowania na drogach.

Tekst:

sierż. Anna Maliszewska