XVIII Sesja Rady Powiatu

z wystawą w Galerii "Wiano" oraz powiatowym wieńcem dożynkowym w tle

06 września 2012, na Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, odbyła się uroczysta XVIII Sesja Rady Powiatu, której wyjątkowy charakter nadała wystawa w Galerii „ Wiano” przygotowana przez pracowników oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie. Przedstawiciele ośrodka wraz  z panią kierownik-Longiną Myszkowską otrzymali podziękowania oraz dyplomy za przygotowaną wystawę. Wicestarosta- Ewa Besztak, szczególnie pogratulowała zdolności plastycznych oraz zaangażowania w przygotowanie prac.

Zaprezentowana wystawa, nie była jedynym wydarzeniem towarzyszącym Sesji. Przybyli na nią również: autorki powiatowego wieńca dożynkowego, który na tegorocznych Dożynkach Województwa Mazowieckiego w Kozienicach zdobył I miejsce, starostowie dożynkowi Powiatu Węgrowskiego Katarzyna i Waldemar Cyran z Płatkownicy, a także zespół śpiewaczy „ Sadowianki”. Wicestarosta- Ewa Besztak oraz Przewodnicząca Rady Powiatu- Anna Brodacka Bartoszuk, złożyły szczególne podziękowania autorkom zwycięskiego wieńca, paniom Mariannie Szymanik i Joannie Chojnowskiej oraz organizatorom wyjazdu na czele z panią Bożeną Gerej- Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Budownictwa tutejszego starostwa. Uwieńczeniem uroczystej części Sesji było dzielenie się chlebem dożynkowym przywiezionym przez państwa Cyranów oraz występ zespołu „Sadowianki”.

I miejsce na Dożynkach Wojewódzkich

Autor(rzy) fotografii: Magda Zaboklicka