Dni Węgrowa 2013

Jak co roku, na pamiątkę wyzwolenia miasta przez żołnierzy AK w ramach akcji „ Burza”, mieszkańcy uroczyście świętują Dni Węgrowa. Tegoroczne, dwudniowe obchody przypadły na 10-11 sierpnia.

O ile pierwszy dzień upłynął pod znakiem występów, koncertów i rozgrywek sportowych, o tyle drugi nabrał bardziej patriotycznego i doniosłego tonu. Oficjalną część obchodów rozpoczęła uroczysta Msza św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie, po której uczestnicy przemaszerowali w miejsca pamięci by uczcić 69. rocznicę ocalenia Węgrowa. Najpierw delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem Armii Krajowej, a następnie udano się na cmentarz rzymskokatolicki, gdzie dokonano odsłonięcia tablic mjr Kazimierza Potiopy – kapelana Koła Obwodu „Smoła” w Węgrowie oraz kpt Wacława Kleszcza - prezesa Koła Obwodu „Smoła” w Węgrowie. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego na czele z p. Ewą Besztak- Wicestarostą Węgrowskim, p. Andrzejem Kruszewskim- członkiem Zarządu Powiatu oraz p. Krzysztofem Wyszogrodzkim- naczelnikiem Wydziału Komunikacji i Transportu.

Tradycyjnie, odbyła się także uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której tytuł „Honorowego Obywatela Węgrowa” otrzymał prof. Franciszek Midura. Przyznano również odznaki „Za Zasługi dla Węgrowa”, które otrzymali: Teresa Święcicka, Krzysztof Filipek, Kazimierz Sujka, Tomasz Gronowski, Jolanta Skolimowska, Anna Nowicka-Związek, Małgorzata Piórkowska, Józef Postek.

Obchody Dni Węgrowa zakończył koncert fortepianowy Mai Rumockiej.

Dni Węgrowa 2013

Data utworzenia:2013-08-13 15:12:38