Powiatowe obchody Święta Policji w Węgrowie

W miniony piątek 26 lipca 2013r. o godzinie 13.00 na placu KPP rozpoczęły się powiatowe obchody Święta Policji w Węgrowie. 23 funkcjonariuszy węgrowskiej Policji zostało awansowanych na wyższe stopnie policyjne, a 4 otrzymało brązowe medale za zasługi dla Policji.

Dwudziestu trzech funkcjonariuszy węgrowskiej Policji przyjęło od pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie nadkomisarza Mirosława Olszewskiego oraz od Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka awanse na wyższe stopnie policyjne. Awans na stopień komisarza otrzymała Mariola Laurentowska, na stopień starszego aspiranta otrzymali: Wiesław Archacki, Grzegorz Szymański, Krzysztof Komosa, Łukasz Grotkowski. Awans na stopień aspiranta otrzymali: Monika Parys – Gąsiorowska, Jerzy Bolesta, Ireneusz Śledziewski, Tomasz Guzek. Awans na stopień młodszego aspiranta otrzymali: Dariusz Szczepanik, Krzysztof Gierej, Maciej Tabor. Awans na stopień sierżanta sztabowego otrzymali: Łukasz Wierzbicki, Adam Tokarski. Na stopień starszego sierżanta awans otrzymali: Paweł Wrzeszcz, Marta Grodzka, Marta Błońska. Awans na stopień sierżanta otrzymali: Sebastian Domański, Łukasz Wieliczko, Łukasz Suplicki. Awans na topień starszego posterunkowego otrzymali: Monika Księżopolska, Jakub Safiański, Michał Wetoszka.

Wręczono również czterem funkcjonariuszom odznaczenia za zasługi dla Policji. Brązowy medal otrzymali: asp. szt. Kazimierz Wojtkowski – Paczóski, mł. asp. Jerzy Bolesta, mł. asp. Ireneusz Śledziewski oraz mł. asp. Tomasz Guzek. Natomiast asp. szt. Tomasz Czarnocki otrzymał od Krzysztofa Fedorczyka nagrodę rzeczową ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie za pracę na rzecz społeczności lokalnej oraz za prowadzoną profilaktykę wśród dzieci i młodzieży.

Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie oraz zaproszeni goście w swoich przemówieniach podziękowali policjantom za trud w pracy, poświęcony czas oraz za rzetelność w wykonywaniu obowiązków. Życzyli satysfakcji z wykonywanej pracy i dużego wsparcia ze strony swoich rodzin.

Mazowiecki Komendant wojewódzki Policji insp. Cezary Popławski wystosował list do policjantek, policjantów ora pracowników Policji. Dziękował za zaangażowanie, profesjonalizm i ofiarność. Prawdziwy wizerunek Policji budują tylko ludzie oddani pracy, rozumiejący sens podejmowanych działań. Z okazji naszego Święta życzył wszystkim satysfakcji z wykonywanej służby i pracy, sukcesów zawodowych i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.

Podczas uroczystości odczytano również życzenia Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Grzegorza Nems, który w swoim liście gratulował wszystkim wyróżnionym, odznaczonym i awansowanym na wyższe stopnie służbowe.

Tekst: sierż. Anna Maliszewska

Święto Policji