Skip Navigation Links.
Expand OgłoszeniaOgłoszenia
Collapse AktualnościAktualności
Dzień Kobiet w Starostwie Powiatowym w Węgrowie
Zawody o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych
Pismo ws. przebudowy drogi krajowej nr 50 i 62
Uroczyste poświęcenie Katolickiego Przedszkola im. św. Antoniego
Miejskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Konferencja „Dostosowanie kierunków kształcenia do potrzeb lokalnego rynku pracy”
Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego
Starosta Węgrowski przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego.
Otwarte konkursy ofert na realizację w 2015 r.
Spotkanie samorządowców w sprawie dróg krajowych nr 50 i 62
Zmiana godzin pracy urzędu
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo
Sytuacja w podstawowej opiece lekarskiej na terenie Powiatu Węgrowskiego
I sesja V kadencji Rady Powiatu Węgrowskiego
Konkurs fotograficzny" Zabytek na pierwszym planie"
Wyremontowany plac i dwa nowe radiowozy dla węgrowskiej policji
Odsłonięcie pomnika I.J. Paderewskiego
Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego w Łochowie
Poświęcenie nagrobka matki I.J. Paderewskiego
Polsko- ukraińska współpraca młodzieży
Dofinansowanie dla dwóch ważnych inwestycji w Powiecie Węgrowskim
Raport IV kadencji Rady Powiatu Węgrowskiego
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej 2014
Dożynki Diecezjalne 2014
Obwieszczenie Starosty Węgrowskiego z dnia 3 września 2014 r.
Dni Węgrowa 2014
Święto Policji w Węgrowie
Nowe zasady zbiórek publicznych
Rolniku- śpiesz się powoli...!
Uroczystość nadania imienia sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie
Trzecia edycja projektu " Mała Ojczyzna"
IV Wojewódzkie Zawody OSP
Absolutorium dla Zarządu Powiatu Węgrowskiego
Powiat Węgrowski ma swoje logo
Regionalna konferencja szkoleniowa trenerów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Węgrowie
Ogólnopolski Głos Profilaktyki
25 LAT WOLNOŚCI
Powiatowy Dzień Strażaka 2014
Droga wojewódzka nr 637 Warszawa- Węgrów oficjalnie otwarta.
Nabór na bezpłatne miejsca na studiach !
223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Powiatowe Obchody Honorowego Krwiodawstwa- 8 kwietnia 2014 r.
Platforma Usług Elektronicznych ZUS
Expand Galeria "Wiano"Galeria "Wiano"
Expand ArchiwumArchiwum
Expand Mapa witrynyMapa witryny
Expand Strona testowaStrona testowa

XXXVII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

9 października br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyła się XXXVII- ostatnia w tej kadencji- sesja Rady Powiatu Węgrowskiego .

Mimo że centralnym punktem sesji było podsumowanie mijającej kadencji, radni przede wszystkim skupili się na merytorycznej części obrad, podczas której m. in. podjęli uchwały w sprawach:

1) zmian w budżecie powiatu na 2014 rok;

2) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Węgrowskiego na lata 2014-2033;

3) uchwalenia na rok 2015 programu współpracy Powiatu Węgrowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego;

4) zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na terenie powiatu węgrowskiego;

5) określenia zasad częściowego lub całkowitego zwalniania z opłat za posiłki w stołówce Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku;

6) przekazania środków finansowych na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej prowadzony przez Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz upoważnia Zarząd Powiatu Węgrowskiego do zawarcia porozumienia z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie w celu dofinansowania zadania pn. „ Zakup i montaż masztu antenowego w KPPSP w Węgrowie”.

7) wyboru podmiotu uprawnionego do badania sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie za 2014 rok.

Przedstawiono również:

1.        Sprawozdanie z działalności Komendanta Powiatowego Policji za 2013 r. oraz informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa   publicznego w powiecie.

2.    Informację o oświadczeniach majątkowych radnych powiatu, członków Zarządu Powiatu, sekretarza, skarbnika i innych osób wydających decyzje administracyjne w imieniu Starosty.

3.        Informację o stanie realizacji zadań oświatowych, w tym o wynikach  sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych w roku szkolnym 2013/2014.

4.    Informacje o stanie dróg i przygotowania do sezonu zimowego 2014-2015.

W ramach podsumowania IV kadencji Rady Powiatu Węgrowskiego, Starosta Węgrowski- Krzysztof  Fedorczyk  przedstawił raport w formie prezentacji multimedialnej, który zawierał najważniejsze osiągnięcia samorządu jakich udało się dokonać na przestrzeni czterech ostatnich lat.

Ostatnim punktem sesji, było uroczyste wręczenie podziękowań radnym, wójtom i burmistrzom, dyrektorom i kierownikom jednostek powiatowych, a także naczelnikom poszczególnych wydziałów starostwa. Szczególne podziękowania skierowano do Przewodniczącej Rady Powiatu- Anny Brodackiej- Bartoszuk i Wiceprzewodniczącej- Haliny Wierzchołowskiej, które zadeklarowały, że nie będą brać udziału w nadchodzących wyborach do Rady Powiatu.

Data utworzenia:2014-10-14 09:49:56
Data modyfikacji:2015-03-16 12:03:05