223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja br., delegacja Powiatu Węgrowskiego na czele z Przewodniczą Rady Powiatu Węgrowskiego –Anną Brodacką – Bartoszuk uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej w Węgrowie, po czym przemaszerowano w kierunku Parafii pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy, gdzie poświęcono przebudowany chodnik oraz mikrobus do przewozu osób niepełnosprawnych.

Oficjalne uroczystości odbyły się tradycyjnie na Skwerze 3 Maja przy Węgrowskim Ośrodku Kultury. Na początku zabrzmiał hymn Rzeczpospolitej Polskiej w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej, a następnie zgromadzeni delegaci złożyli okolicznościowe wiązanki.

Zwieńczeniem obchodów było spotkanie w sali widowiskowej WOK, gdzie zebrani goście wysłuchali referatu dr Mirosława Roguskiego pt. „Powstanie Kościuszkowskie w obronie Konstytucji 3 Maja” oraz obejrzeli występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie.

223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Autor(rzy) fotografii: A. Majewski