Starostwo Powiatowe w Węgrowie
Skip Navigation Links

Kasia i Adam Mistrzami Mazowsza w szachach klasycznych

W dniach 14-15 września 2013 roku odbyły się w Zielonce Mistrzostwa Juniorów w szachach klasycznych. Rozgrywki były prowadzone wspólnie dla dziewcząt i chłopców w następujących grupach wiekowych: do lat 9, do lat 11, do lat 13, do lat 15 i do lat 18. Turniej został rozegrany na dystansie 7 rund. Wzięło w nim udział 140 uczestników, w tym najwięcej do lat 9 - 55 osób (50 chłopców i 5 dziewczynek). Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Fides reprezentowało 10 zawodników.

W klasyfikacji końcowej dokonano podziału na dziewczęta i chłopców. W grupie dziewcząt do lat 9 zwyciężyła zdobywając tytuł Mistrzyni Mazowsza nasza zawodniczka Katarzyna Kodym. Kasia wypełniła również normę na III kategorię. Mistrzem Mazowsza został również nasz reprezentant Adam Żebrowski, który zwyciężył w kategorii chłopców do lat 18. Medalowe miejsce w tej kategorii zajął też jego brat Rafał zdobywając brązowy medal.

Wśród naszych zawodników dobrze wypadł Juliusz Łuczak zajmując w grupie chłopców do lat 9 siedemnaste miejsce (w stawce 50 zawodników). Wiktor Niszcz był 25 miejsce, a Dawid Pietruczanis - 36. W grupie do lat 11-stu wśród dziewczynek 12 miejsce zajęła Marianna Majewska, a wśród chłopców Jakub Żurawicki był dwudziesty. W grupie do lat 13 nasi zawodnicy zajęli odpowiednio 15 miejsce - Mateusz Pietruczanis i 21- Piotr Kodym.