Bądź widoczny, bądź trzeźwy, bądź bezpieczny !

Jednym z istotniejszych obszarów działań mazowieckiej Policji jest ograniczenie ilości wypadków i kolizji z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie w ramach tego obszaru rozpoczęła działania prewencyjno- profilaktyczne ukierunkowane na zwiększenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podstawowym celem tych działań jest przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także ograniczenie osób zabitych i rannych w wypadkach drogowych. Chcemy poprzez nasze działania zwiększyć świadomość społeczną w tym obszarze.

Tekst:

insp. Karol Szwalbe