Skip Navigation Links.
Expand OgłoszeniaOgłoszenia
Collapse AktualnościAktualności
Dzień Kobiet w Starostwie Powiatowym w Węgrowie
Zawody o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych
Pismo ws. przebudowy drogi krajowej nr 50 i 62
Uroczyste poświęcenie Katolickiego Przedszkola im. św. Antoniego
Miejskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Konferencja „Dostosowanie kierunków kształcenia do potrzeb lokalnego rynku pracy”
Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego
Starosta Węgrowski przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego.
Otwarte konkursy ofert na realizację w 2015 r.
Spotkanie samorządowców w sprawie dróg krajowych nr 50 i 62
Zmiana godzin pracy urzędu
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo
Sytuacja w podstawowej opiece lekarskiej na terenie Powiatu Węgrowskiego
I sesja V kadencji Rady Powiatu Węgrowskiego
Konkurs fotograficzny" Zabytek na pierwszym planie"
Wyremontowany plac i dwa nowe radiowozy dla węgrowskiej policji
Odsłonięcie pomnika I.J. Paderewskiego
Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego w Łochowie
Poświęcenie nagrobka matki I.J. Paderewskiego
Polsko- ukraińska współpraca młodzieży
Dofinansowanie dla dwóch ważnych inwestycji w Powiecie Węgrowskim
Raport IV kadencji Rady Powiatu Węgrowskiego
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej 2014
XXXVII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego
Dożynki Diecezjalne 2014
Obwieszczenie Starosty Węgrowskiego z dnia 3 września 2014 r.
Dni Węgrowa 2014
Święto Policji w Węgrowie
Nowe zasady zbiórek publicznych
Rolniku- śpiesz się powoli...!
Uroczystość nadania imienia sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie
Trzecia edycja projektu " Mała Ojczyzna"
IV Wojewódzkie Zawody OSP
Absolutorium dla Zarządu Powiatu Węgrowskiego
Powiat Węgrowski ma swoje logo
Regionalna konferencja szkoleniowa trenerów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Węgrowie
Ogólnopolski Głos Profilaktyki
25 LAT WOLNOŚCI
Powiatowy Dzień Strażaka 2014
Droga wojewódzka nr 637 Warszawa- Węgrów oficjalnie otwarta.
Nabór na bezpłatne miejsca na studiach !
223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Powiatowe Obchody Honorowego Krwiodawstwa- 8 kwietnia 2014 r.
Platforma Usług Elektronicznych ZUS
Expand Galeria "Wiano"Galeria "Wiano"
Expand ArchiwumArchiwum
Expand Mapa witrynyMapa witryny
Expand Strona testowaStrona testowa

Dożynki Diecezjalne 2014

Tegoroczne Diecezjalne Dziękczynienie za plony w diecezji drohiczyńskiej odbyło się 6 września, w Sanktuarium Maryjnym w Miedznie.

Głównym punktem uroczystości była Eucharystia, celebrowana przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa, który zaapelował o nieustanne dziękczynienie Bogu za szczególne powołanie rolnika. Staje się on bowiem współstwórcą z Bogiem.  Troska o ziemię powinna być podstawą, aby człowiek mógł żyć godnie, a nie tylko wygodnie - mówił.

Eucharystię poprzedziła modlitwa prowadzona przez ks. kan. Romualda Koska z Węgrowa. W programie uroczystości znalazła się prezentacja i poświęcenie wieńców dożynkowych, ziarna siewnego, a także wręczenie diecezjalnych odznaczeń zasłużonym dla rolnictwa i regionu.

Medale Zasługi Diecezji Drohiczyńskiej ks. bp Tadeusz Pikus przyznał następującym osobom : Alicji i Tadeuszowi Bieniaszom z parafii p.w. Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim, Halinie Cyruch z parafii Kamionna, Elżbiecie Filipek z parafii p.w. Świętego Piotra  z Alkantary i Świętego Antoniego w Węgrowie, Renacie Jaszczur – Dębiec z parafii Miedzna, Mirosławie Kowalewskiej z parafii Prostyń, Zofii Maliszewskiej z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim Zofii i Janowi Mikołuszkom z parafii p.w. Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim, Janowi Mrozkowi z parafii Kamionna oraz Markowi Soszyńskiemu z parafii p.w. Świętego Piotra z Alkantary i Świętego Antoniego w Węgrowie.

Dożynki przygotowali  mieszkańcy parafii Miedzna wraz ze starostą węgrowskim Krzysztofem Fedorczykiem, wójtem Gminy Miedzna Januszem Rutkowskim oraz  proboszczem parafii Miedzna ks. kan. Andrzejem Oleszczukiem.  Starostami byli : Alina i Ryszard Protaziukowe rolnicy z Wólki Miedzyńskiej.

Przybyli również : minister rolnictwa Marek Sawicki, posłowie : Krystyna Pawłowicz oraz Krzysztof Borkowski,  Elżbieta Lanc – członek zarządu województwa mazowieckiego oraz Maria Koc – radna sejmiku województwa mazowieckiego, starostowie, wójtowie i burmistrzowie z województw mazowieckiego i podlaskiego, służby mundurowe, delegacje instytucji i szkół z pocztami sztandarowymi oraz grupy folklorystyczne. Oprawę muzyczną zapewnił chór z Węgrowa oraz orkiestra dęta z Liwa.

Sposób 74 wieńców dożynkowych jury konkursowe przyznało pierwszą nagrodę twórcom wieńca  z  parafii Brańsk, drugą nagrodę twórcom wieńca z parafii Ceranów, a trzecią z parafii Dołubowo. Ks. bp Tadeusz Pikus, który wręczył zwycięzcom dyplomy, wyróżnił słownie także wieniec z parafii Liw, ukazujący siewcę.

Dożynki zakończyło symboliczne podzielenie się chlebem z tegorocznych zbiorów i muzyczne spotkanie plenerowe w parku.

Tekst:

ks. Artur Płachno